• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Aktualności

Dlaczego warto wybrać studia techniczne?

Morski Klub Łączności "Szkuner" SP2ZIE 05 listopada 2013 wystawił stanowisko w ramach imprezy „Dlaczego warto wybrać studia techniczne?”. Organizatorem imprezy była Akademia Morska Gdynia a jej celem było zachęcenie młodzieży ponad gimnazjalnej do wyboru studiów technicznych. W ramach licznych atrakcji przewidziano między innymi zwiedzanie stoisk, przygotowanych przez uczelnie techniczne i ich poszczególne wydziały i jednostki. Klub SP2ZIE został poproszony o zaprezentowanie sprzętu radioamatorskiego używanego przy łącznościach ARISS.
Przedstawiliśmy radiotelefon Yaesu ft-847 oraz zestaw anten X-Quad marki WiMo na rotorze RAS firmy SPID Elektronik. Obracające się w dwu płaszczyznach kierunkowe anteny oraz film nagrany podczas przeprowadzonej przez klub łączności w ramach programu ARISS wzbudzały zainteresowanie. Temperatura na naszym stanowisku (jak widać na załączonym zdjęciu) była bacznie obserwowana przez zazdrosnych członków wydziału mechanicznego wystawiających się „po sąsiedzku” ;-) .


Przemienniki

Propagacja