• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Aktualności

Modernizacja przemiennika SR2Z

 W dniu wczorajszym (19-04-2009 r.) po krótkiej przerwie ponownie został uruchomiony gdyński przemiennik 2-metrowy SR2Z. Przerwa w pracy przemiennika SR2Z spowodowana była pracami konserwacyjnymi oraz modernizacją, polegająca głównie na wymianie całego modułu sterowania przemiennikiem. Obecnie przemiennik posiada bardzo nowoczesny fabryczny sterownik WX-Steu V1.7 HW2 zakupiony w niemieckiej firmie. Sponsorami nowego sterownika są nasi koledzy Maciej SP2GPU, Daniel SQ4AFR/2, Jędrzej SQ2DK oraz firma PPHU "Bodziuk" Bogdan Kuźmiński. Teraz przemiennik SR2Z otwierany jest tonem 1750Hz, po każdym otwarciu przemiennik przedstawia się podając swój znak emisją CW, czas podtrzymania 15 sekund, beacon uruchamia się automatycznie, co 10 minut. Nie ma ograniczenia czasowego dla prowadzonej transmisji, przy czym co 180 sekund w tle nadawany jest emisją CW znak przemiennika SR2Z.

Przemienniki

Propagacja