• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Kursy i szkolenia

Ostatni egzamin z telegrafii w SP.

W dniu 15.11.2008 roku Morski Klub Łączności SP2ZIE "Szkuner" zorganizował egzamin dla kandydatów na operatorów w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Podjęta inicjatywa pozwoliła kolejnym Koleżankom i Kolegom w liczbie 33 osób uzyskać świadectwa operatorów kl. A, B i D. Egzamin był wyjątkowy o tyle, że był to ostatni w historii SP egzamin w czasie którego egzaminowano z telegrafii. Uczestnikom egzaminu dziękujemy za udział i gratulujemy. Koleżankom i Kolegom którzy wspierali egzaminowanych dziękujemy za przybycie i pomoc. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli zorganizować kolejny egzamin. Zdjęcia z egzaminu można znaleźć na www.otpzk.gdansk.pl w zakładce album fotograficzny.

Przemienniki

Propagacja