• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Kursy i szkolenia

Po szkolenieu SRC

19 listopada 2011 w szkole żeglarskiej 4WINDS odbyło się szkolenie Radiooperatora Krótkiego Zasięgu w służbie radiokomunikacyjnej morskiej SRC (Short Range Certificate), zorganizowane przez klub SP2ZIE. W szkoleniu wzięli udział zarówno członkowie klubu, jak i inne osoby zainteresowane zdobyciem uprawnień do korzystania z morskiej łączności VHF.

Read More

Kursanci nabyli wiedzę teoretyczną z zakresu procedur łączności morskiej, środków technicznych używanych do alarmowania o niebezpieczeństwie na morzu, w tym systemów GMDSS, DSC, COSPAS-SARSAT, EPIRB, NAVTEX i innych.

Szkolenie przebiegło w miłej, żeglarskiej atmosferze, zawierało również trening praktyczny z użytkowania radiotelefonów morskich i przystawek DSC firmy RAYMARINE. Część kursantów już w poniedziałek 21 listopada przystąpi o godzinie 13.00 do egzaminu państwowego kończącego się uzyskaniem licencji SRC.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii.


Przemienniki

Propagacja